Modele spadochronów

Ze względu na właściwości aerodynamiczne enregistreur podział na: spadochrony o małej sterowności, sterowane i szybujące. Zakres obsługi technicznej spadochronu osobowego przez skoczka spadochronowego obejmuje: 1) wietrzenie, 2) wymianę uszkodzonych części czaszy Nooks oraz systemu uprząż-pokrowiec niewymagającą ingerencji w strukturę podzespołów, 3) czaszy podczepienie Nooks do systemu uprząż-pokrowiec, 4) ocenę Stanu travaille systemu uprząż-pokrowiec oraz czaszy główniej spadochronu Przed ułożeniem ne skoku, 5) układanie do skoku czaszy Nooks. W 1911 Rosjanin Gleb kotielnikow opracował i opatentował Spadochron “RK-1”, qui w zasadzie odpowiadał wszystkim wymaganiom Tego okresu. Wyróżniał się niezależnością OD samolotu i możliwością użycia w każdej chwili. Był à Spadochron plecakowy. Francuscy konstruktorzy, Erbè w 1912 i Jean ors w 1914, prowadzili próby ze spadochronami miękkimi, które Jednak po złożeniu zajmowały tyle miejsca, że niemożliwe było Komendanci ich w kabinie samolotu. W 1913 r. Adolphe Pégoud Wykonał eksperymentalny Skok ze spadochronem, umieszczonym Pod górnym pokryciem kadłuba samolotu. Po zerwaniu faktach oswobodzony Spadochron otworzył się je wyciągnął lotnika z kabiny.

Również w 1913 r. w USA opracował SWW Spadochron Słowacki Konstruktor Štefan Banič. Jako pierwsze zaczęło stosować dix modèle spadochronu, opatentowany 25 sierpnia 1914 r., commandement Armii amerykańskiej. W 1797 Francuz andre Jacques Garnerin zbudował i osobiście zademonstrował Spadochron, qui nie Mia ł usztywnień. 22 października 1797 wzniósł się w powietrze balonem. Bĩąc na wysokości około 700 m, przeciął sznur łączący Spadochron z balonem i zaczął spadać. Spadochron wypełnił się po chwili powietrzem je Garnerin wylądował żywy je Zdrowy. Prócz Jacquosa Garnerina Skoki ze spadochronem wykonywały także jego żona Jeanne je bratanica Eliza. W latach 1797-1835 wykonali Oni Wiele skoków ze spadochronem w diffĂŠrents miastach Europy, w tym także w Warszawie. Eliza wykonała łącznie ponad 40 skoków. Rok 1903 rozpoczął erę samolotu. Amerykanie, Bracia Orville i Wilbur Wright, jako pierwsi wykonali lot samolotem własnej konstrukcji.

OD Tego okresu datują się też próby zastosowania spadochronu do ratowania pilotów samolotów. Przełomowy moment w konstrukcji spadochronu nastąpił w 1908, Kiedy à Leo Stevens wpadł na pomysł złożenia spadochronu w pokrowcu przymocowanym do pleców za POMOCA skórzanej uprzęży. Spadochron otwierał się przez pociągnięcie linki przez skaczącego. W 1926 ukazał się Spadochron trójkątny Hoffmana. Czasza połączona była z uprzężą systemu “Irvin” 36 linkami nośnymi. W okresie międzywojennym Specjaliści wojskowi zauważyli, że Spadochron może być nie tylko środkiem ratowniczym, ALE także transportowym, przeznaczonym do zrzucania ładunków je ludzi. W tym też czasie powstały podłogę zakl spadochronów towarowych, a także ćwiczebnych, przeznaczonych do szkolenia skoczków. 14 października 2012 Roku Felix Baumgartner skoczył ze spadochronem z wysokości prawie 39 kilomètrów (stratosfera) je ukończone wylądował na ziemi. Wykonując Ten Skok pobił sur Trzy rekordy świata-Najwyższy beaucoup załogowy balonem wynoszący 38 969 m (poprzedni: 34 668 m z 1961 Roku), Najwyższy Skok spadochronowy oraz największa PRDE kość swobodnego Lotu (1357, 6 km/h) [2].